چمن مصنوعی

چمن مصنوعی با دارا بودن مزایایی از قبیل ماندگاری بالا، حذف و کاهش هزینه های مربوط به نگهداری و مراقبت روزانه به شدت مورد توجه قرار گرفته. خرید چمن مصنوعی در بسیاری از موارد مانند مراقبت و نگهداری آسان، تطبیق پذیری در هر نوع شرایط آب و هوایی، طول عمر بسیار بالا قیمت ارزان به صرفه تر از چمن طبیعی می‌باشد. از آنجا که کاشتن و نگهداری چمن طبیعی نیاز فراوان به آب و نیروی کار بیشتری دارد پیشنهاد می شود هزینه کاشت و نگهداری چمن را صرف خرید و نصب چمن مصنوعی کنید تا از این طریق هم در مصرف آب و هم در هزینه ها صرفه جویی کنید. چمن مصنوعی علاوه بر هزینه کمتر و نیروی کار کمتر، همواره سبز می باشد و در فصل های سرد زرد نمی شود. یکی دیگر از عوامل محبوبیت این محصول قابلیت استفاده همیشگی و دائمی از آن است. به عنوان مثال بعد از هر بازی فوتبال برخلاف چمن طبیعی نیازی به استراحت و تنفس کامل ندارد و میتوان به صورت مداوم در آن بازی کرد. همین مزیت های فراوان باعث رشد چشمگیر استفاده از آن شده است.

اگر به دنبال چمن مصنوعی مناسب هستید دانستن این مورد که این محصول بر اساس جنس و کیفیت دارای انواع زیادی است برای شما ضروری می‌باشد. برخی از چمن های مصنوعی دارای سیستم پرکننده و برخی دیگر بدون پرکننده هستند که هر کدام موارد استفاده مختص به خودشان را دارند. یا برخی دیگر دارای لایه محافظت کننده در برابر اشعه ماورای بنفش هستند که برای چمن های مصنوعی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد که باعث مقاومت در برابر اشعه یو وی می‌گردد. پس انتخاب چمن مصنوعی مناسب به نوع کاربرد آن بستگی دارد. به طور کلی چمن مصنوعی به دو نوع ورزشی و تزئینی دسته بندی می شود که در زیر به توضیح آنها می پردازیم.

بکارگیری و نصب چمن مصنوعی تزئینی

گستردگی استفاده از چمن مصنوعی تزئینی بسیار زیاد است و امروزه دارای محبوبیت زیادی در بین طراحان دکوراسیون و معماری است. بکارگیری و نصب چمن شیک و جذاب در فضاهای سبز شهری، مراکز تفریحی، رستوران ها، پارک ها، خانه ها، مهدکودک ها، مدارس، روف گاردن ها و فروشگاه ها باعث ایجاد یک حس رویایی و لذت بخش برای بازدیدکنندگان می‌گردد. به کمک کارشناسان ما در پارکپوش برای هر کدام از فضاهایی که در بالا نام بردیم با یک تصمیم گیری درست چمن مصنوعی مناسب با آن را انتخاب کنید. چمن های مصنوعی تزئینی در ارتفاع 10، 11، 15 و 25 میل تولید میگردد. هنگامی که چمن مصنوعی دلخواه خود را بر اساس ظاهر، کیفیت، نوع کاربرد و قیمت انتخاب نمودید کار نصب آن را به پارکپوش بسپارید تا به بهترین شکل ممکن چمن مصنوعی شما نصب گردد و برای سال ها از آن لذت ببرید.

مزایای چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی دقیقا مانند چمن طبیعی سبز، تازه و شاداب است. اما دارای مزایایی مانند دوام بیشتر، نیاز به نگهداری کمتر و عدم تاثیر گذاری وضعیت آب و هوا بر روی آن است. پارکپوش بیش از یک دهه در تولید و ترویج چمن مصنوعی ورزشی با کیفیت بالا برای انواع ورزش های مختلف فعالیت می کند. این محصول فقط یک کفپوش نرم و دلپذیر برای ورزش نیست: بلکه هم ایمنتر، اقتصادی تر و همچنین مقاوم تر از چمن طبیعی است. چمن های مصنوعی ورزشی در ارتفاع 40 و 50 میل تولید میگردد و تراکم استاندارد آنها نیز 18 هزار می باشد که البته در صورت نیاز مشتری در تراکم های 12، 24، 26 و … نیز امکان تولید آن وجود دارد. کارکنان پارکپوش به ورزش علاقه زیادی دارند و همین موضوع ما را قادر به توسعه سیستم های چمن مصنوعی برای فوتبال، تنیس،‌ هاکی، راگبی و ورزشهای مختلف ساخته.

فهرست